Przegląd dostępnych zabezpieczeń i funkcji antywłamaniowych w bramach garażowych
Brama garażowa powinna być nie tylko estetyczna i funkcjonalna, ale również bezpieczna dla użytkownika. Wielu właścicieli zwraca szczególną uwagę na kwestie zabezpieczenia garażu przed niepowołanymi osobami. Dlatego w tym artykule zamieszczamy przegląd dostępnych zabezpieczeń i funkcji antywłamaniowych w bramach garażowych.
2024-09-12, 09:46

Spis treści 

  • Bezpieczeństwo sterowania radiowego 
  • Zabezpieczenia w bramach garażowych
  • Automatyczne ryglowanie bramy garażowej
  • Integracje z systemami inteligentnego domu
  • Systemy monitorowania bram garażowych 
  • Dodatkowe zabezpieczenia


Bezpieczeństwo sterowania radiowego 

Sterowanie radiowe jest podstawowym elementem nowoczesnych bram garażowych. Umożliwia sterowanie ich pracą za pomocą bezprzewodowego pilota lub aplikacji mobilnej. To nie tylko znacznie wygodniejsze, niż używanie kluczy i ręczne otwieranie bramy, ale także bezpieczniejsze. Najlepsi producenci automatyki stosują bowiem zaawansowane algorytmy kodowania sygnałów radiowych, które chronią przed nieautoryzowanym otwarciem bramy nawet po przechwyceniu sygnału. 

Zabezpieczenia w bramach garażowych

Automatyczne bramy garażowe wyposażone są w systemy wykrywania przeszkód. Podstawowe zabezpieczenie w jakie wyposażony jest automat bramy to amperometryka, monitoruje ona w czasie rzeczywistym siłę potrzebną do ruchu bramy. Po wykryciu przeszkody natychmiast przechodzi w tryb rewersyjny otwierając bramę. Ponadto nasze bramy mogą być wyposażone w fotokomórki, stanowią one dodatkową optyczną barierę, która chroni użytkowników i zwierzęta domowe przed wypadkami w świetle bramy, a także samą bramę przed kolizją z przeszkodami. 

Blokada mechaniczna wózka jezdnego

Wiodący producenci bram garażowych stosują w swoich bramach mechaniczną blokadę wózka jezdnego. Działa ona automatycznie, uniemożliwiając podniesienie bramy z zewnątrz nawet przy użyciu dużej siły.

Automatyczne ryglowanie bramy garażowej

Systemy automatycznego ryglowania.Mechanizm ten automatycznie blokuje bramę po jej każdorazowym zamknięciu. To ważne szczególnie wtedy, gdy brama garażowa stanowi jedyne wejście do budynku. Dzięki automatycznemu ryglowaniu, użytkownicy bramy nie muszą zastanawiać się, czy nie zapomnieli je zamknąć.

Integracje z systemami inteligentnego domu

Nowoczesne bramy garażowe wyposażone są w automatykę, która łączy się z systemami inteligentnego domu. Dzięki temu może komunikować się z alarmami, oświetleniem czy monitoringiem budynku. Umożliwia również zarządzanie bramą. Dostęp do tych systemów możliwy jest w czasie rzeczywistym z aplikacji mobilnych z dowolnego miejsca z internetem, pozwala to na monitoring oraz otrzymywanie powiadomień o każdorazowym otwarciu i zamknięciu bramy, zwiększa to kontrolę oraz bezpieczeństwo budynku nawet wtedy, gdy domownicy znajdują się poza nim, mając cały czas możliwość zdalnego zarządzania bezpieczeństwem posesji.

Dodatkowe zabezpieczenia

Wśród dodatkowych zabezpieczeń warto zwrócić uwagę na opcję montażu akumulatora. Zapewnia on możliwość awaryjnego otwarcia/zamknięcia bramy nawet w przypadku braku zasilania sieciowego. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach nagłych - mówi Pan Mirosław, doradca techniczny firmy Kolbud Dom w Bydgoszczy.

Oprócz tego bramy garażowe mogą być wyposażone w elektroniczne systemy antywłamaniowe, które wykrywają manipulacje przy zamku czy otwarcie bramy w nieautoryzowany sposób i automatycznie uruchamiają sygnały dźwiękowe.

Dodatkowo niektóre systemy otwierania oferują możliwość wprowadzenia opcjonalnego hasła lub innej metody autoryzacji, co jeszcze lepiej chroni przed przejęciem kontroli nad bramą przez osoby niepowołane. 

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Rogulska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.