Wybierasz bramę wjazdową? Nie popełnij tych błędów
Brama wjazdowa to zwykle inwestycja na lata, dlatego wybierając ją, warto dokładnie przemyśleć, czego oczekujesz i co będzie wpływać na komfort jej użytkowania. W ten sposób unikniesz najczęściej popełnianych przez kupujących błędów, których późniejsza eliminacja może okazać się nie tylko trudna, ale też kosztowna. Jakich? Eksperci Kolbud Dom wyjaśniają. Oto one!
2024-02-22, 11:27

Cena, a nie jakość

Choć bramę kupujemy raz na wiele lat, zdarza się, że kupujący decydują się na najtańsze i najbardziej „opłacalne” – w ich przekonaniu –rozwiązania. Rzeczywistość szybko jednak pokazuje, że oszczędności były tylko pozorne, a niska cena idzie w parze z równie niską jakością. Słaba jakość materiału powoduje, że zaczyna on korodować, słabej jakości zawiasy także szybciej ulegną uszkodzeniu. W efekcie, wybierając najtańszą bramę, ponosimy dodatkowe koszty z tytuły napraw i usuwania awarii, a w najgorszym wypadku – konieczności zakupu nowej bramy lepszej jakości. Nie oznacza to jednak, że wybierając bramę wjazdową, należy wybrać tę najdroższą – warto sprawdzić różne modele oraz ich stosunek ceny do jakości.

Niewłaściwe położenie i typ bramy

To błędy, które mogą mieć fatalne konsekwencje! Wybierając bramę nie lekceważ lokalizacji posesji – jeżeli znajduje się ona przy ruchliwej ulicy, brama powinna być położona w taki sposób, by samochody, które wjeżdżają na teren posesji nie stanowiły zagrożenia dla uczestników ruchu i mogły bezpiecznie oraz swobodnie manewrować na podjeździe. Najczęściej wybierane bramy wjazdowe to bramy skrzydłowe oraz przesuwne. Dla działek z krótkim podjazdem poleca się bramę przesuwną, która porusza się wzdłuż ogrodzenia, a jeżeli miejsce jest bardzo mało, odpowiednia może okazać się brama rozsuwająca się na dwie strony. Bramy skrzydłowe sprawdzają się na większych działkach z dłuższym podjazdem, zwłaszcza w miejscach z nierównością terenu.

Nieprawidłowe wymiary

Jednym z najczęstszych błędów jest nieprawidłowe oszacowanie wymiarów bramy wjazdowej. Niezależnie od tego, czy wybierasz bramę stalową, aluminiową czy drewnianą, dokładne wymiary są kluczowe. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć szerokość i wysokość miejsca, w którym brama będzie zamontowana. Ponadto, należy uwzględnić również miejsce na zawiasy oraz ewentualne ograniczenia przestrzenne, takie jak słupy czy mury. Zgodnie z przepisami, minimalna szerokość bramy powinna wynosić 2,4 metry, natomiast polecamy bramę o szerokości co najmniej 3 metrów. W przypadku bram skrzydłowych należy zadbać o to, by brama otwierała się pod kątem 90-100 stopni.

Niewłaściwie dobrany napęd bramy

Wybierając bramę wjazdową warto jak najwcześniej przemyśleć kwestię napędu bramy. Brama z napędem będzie zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu niż na tradycyjna i pozwoli Ci na sterowanie bez wysiadania z auta, co z pewnością docenisz w chłodne, deszczowe dni. Pamiętaj, że napęd powinien być dopasowany do wagi skrzydła oraz jego szerokości i lepiej nie odkładać tej kwestii na później lub dzielić zakupu na raty – może się okazać, że dopasowanie automatyki do już posiadanej bramy wcale nie będzie takie proste. Najrozsądniejszym wyborem będzie zakup bramy wjazdowej z napędem pochodzącym od tego samego producenta.

Brak zabezpieczeń

Tak jak w przypadku automatyki, wyboru zabezpieczeń również nie warto odkładać na później. Zamiast modernizować już posiadaną bramę, warto od razu wybrać tę wyposażoną w funkcje, które zwiększają bezpieczeństwo jej użytkowania. Należą do nich m.in. lampy ostrzegawcze, które informują o zamykaniu lub otwieraniu skrzydła, czy funkcja otwierania awaryjnego w przypadku braku zasilania.

Do wyboru bramy wjazdowej, jak do każdej inwestycji, warto podejść z głową, dokładnie analizując swoje potrzeby i dostępne na rynku rozwiązania - mówi Pan Mirosław, od lat specjalizujący się w doborze technicznym w firmie Kolbuddom, z siedzibą w Myślęcinku k/Bydgoszczy.  Komfort użytkowania, bezpieczeństwo i solidność bramy, to podstawa, dzięki której raz zakupiona brama będzie służyć Ci przez długie lata - powtarza Pan Mirosław.

KONTAKT / AUTOR
Katarzyna Rogulska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.